drkomacho

ساخت وبلاگ

امکانات وب

کلینیک روانشناسی

با توجه به افزایش سبک زندگی و برخی نگرانی‌ها و ناهنجاری‌ها در جامعه، استناد به روان‌شناسان و روان‌شناسان نیز افزایش یافته است که از روش‌های علمی برای مطالعه و مطالعه ذهن (ذهن)، رفتار و فرآیندهای ذهنی موجودات زنده استفاده می‌کنند. این در این مقاله ایده ها و نکاتی زیبا برای دکوراسیون دفتر روانشناسی کاربردی و مهم ارائه کرده ایم.

 

ممکن است بارها رفتار پرخاشگرانه یا رفتار ناامیدکننده مخالف را در اطراف خود دیده باشید. این رفتارها گاهی اوقات می توانند دقیقاً یکسان باشند، تحت تأثیر شرایط یکسان، اما اغلب از مسائل مربوط به سلامت روان افراد نشات می گیرند. آنها در زندگی خود با بیماری های زیادی مانند افسردگی، استرس و اضطراب، پرخاشگری، اختلالات رفتاری و اختلالات خواب مواجه شده اند... که همه نمونه هایی از این مظاهر مشکلات زندگی افراد برای رسیدن به آرامش و سلامت روان است. خود روانشناسان نیز در این امر دخیل هستند و امروزه این مراجعات رو به افزایش است که ارتباط مستقیمی با افزایش مشکلات زندگی و مشکلات روانپزشکی دارد.

در مورد روانشناسان و افرادی که وظیفه شناسایی، تشخیص و درک مشکلات را بر عهده دارند، این مسئولیت علاوه بر دانش مستلزم مکانی برای انجام آن است و این مکان باید با توجه به شرایط خاص روانی این افراد از تزئینات خاصی پیروی کند. برخی موقعیت ها را می توان به خوبی مشاهده کرد. درست مانند بازسازی مطب و بازسازی مطب دندان، بسیاری از موارد مهم هستند و رنگ یکی از مهمترین آنهاست.

تاثیر رنگ و ملاحظات آن

از نظر روانشناسی، هر رنگی اثر منحصر به فرد خود را دارد که از هیچکس پوشیده نیست و یک انتخاب فردی رنگ است؛ در مورد رنگی که باید طبق پروژه توضیح داده شده در طراحی مطب روانپزشکی استفاده شود:

 

قهوه ای، سبز، آبی، بژ جدا از جلوه ای که دارند، طراحی جذاب و شیکی ایجاد می کنند.به عنوان مثال، رنگ قهوه ای با رنگ های روشن دیگر خوب به نظر می رسد، در حالی که رنگ بژ نیز یکی از رنگ های خنثی است که با دیگر رنگ های آرامش بخش ترکیب می شود و فضای دلپذیری ایجاد می کند.

 

رنگ سبز تاثیر زیادی هم بر ذهن و هم بر بدن دارد و به همین دلیل در محیط هایی مانند مطب ها، بیمارستان ها و اتاق های عمل از آن استفاده می شود. رنگ سبز باعث کاهش اضطراب، استرس و درد می شود. چشم را آرام می کند، فشار خون، ضربان قلب و متابولیسم را کاهش می دهد.

 

آبی یکی دیگر از رنگ های خنک تسکین دهنده است که برای استفاده در دکوراسیون مقالات خود توصیه می شود، جایی که جلوه مورد نظر بر کسی پوشیده نخواهد بود.

 

اما توصیه می شود از رنگ های قرمز، مشکی و زرد استفاده نکنید زیرا ممکن است به مقدار کم برای تزئین استفاده شوند.

سبک

نورپردازی یکی دیگر از عناصر مهم و مهم در دکوراسیون است که باید با توجه به موقعیت و هدف آن انتخاب و مورد استفاده قرار گیرد؛ نورپردازی به دو صورت طبیعی و غیرطبیعی است که هر دو در حد اعتدال مورد استفاده قرار می گیرند. علل تنش مشتری، اما نه مستقیم و گسترده.

 

اگر از نور مصنوعی و غیر طبیعی استفاده می کنید، بهتر است نور به طور یکنواخت در همه جا پخش شود.

دکوراسیون اتاق روانشناس

برای طراحی این قسمت از دفتر کار، اتاق اصلی، بهتر است از مبلمانی استفاده کنید که به اندازه کافی راحت و با رنگ مناسب آماده شده باشند. پیشنهاد دیگر برای طراحی این مکان، نمای آجری به سبک سنتی است و فضایی صمیمی و گرم ایجاد می کند که شما و دفترتان را متمایز می کند.طراحی لابی اداری

برای رفع نیازهای مددجو (بیمار) در طول درمان و در طول دوره انتظار، باید امکاناتی در لابی تعبیه شود تا آسایش وی بهبود یابد؛ آبنما، کولر و قرارداد برای مهمانی ها یا تلویزیون های مختلف ایده های خوبی برای سرگرمی است. او و همچنین می تواند موسیقی آرام بخش ارائه دهد. اما برای زیباسازی آن علاوه بر نگاه به نورها، انتخاب رنگ های مناسب، چیدمان مبلمان، می توانید از گلدان های زیبای طبیعی و غیر طبیعی استفاده کنید.

تفاوت روانشناس و روانپزشک در چند موقعیت

کار یک روانپزشک تشخیص و درمان داروها است، اما یک روانشناس رفتار، افکار و احساسات افرا را شناسایی می کند و به آنها کمک می کند تا آن مناطق را مدیریت و کنترل کنند.

 

روانشناس هیچ مسئولیت یا اختیاری برای تجویز دارو ندارد، اما ممکن است یک روانپزشک گاهی یک معاینه فیزیکی تجویز کند و داروهای مناسب را تجویز کند.

 

روانشناسان و روانپزشکان اغلب برای درمان جنبه های مختلف این اختلال همکاری می کنند.

.

drkomacho...
ما را در سایت drkomacho دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دارا توانایی بازدید : 1483 تاريخ : چهارشنبه 4 خرداد 1401 ساعت: 16:21