مشاوره نوجوانان

ساخت وبلاگ

امکانات وب

مشاوره نوجوانان

هدف از مشاوره جوانان کمک به آنها برای درک احساسات، افکار و رفتارهایشان است. راهبردهای مشاوره ابتدا باید به جوانان کمک کند تا از مشکلات جلوگیری کنند و ثانیاً رشد جوانان را در خانواده و جامعه تسهیل کند. برخلاف تصور عموم، نوجوانی دورانی پر از تجربیات سرگرم کننده برای فرزندان شماست.

 

متاسفانه از هر 10 جوان 4 نفر در سال بسیار افسرده می شوند. این یک محاسبه شگفت انگیز است. بنابراین با توجه به تغییرات رشدی و فشارهای بسیار دیگری که جوانان تجربه می کنند، این آمار ممکن است از این هم بالاتر باشد. بنابراین نیاز به مشاوره جوانان بسیار قابل درک است.

 

جوانان ممکن است مشکلات جدی سلامت روان را تجربه کنند و تا 50 درصد از این مشکلات تا 14 سال آینده ایجاد می شود. علاوه بر این، مسائل مربوط به مدرسه، دوستی و خشونت، تولد خواهر و برادر جدید و طلاق ممکن است نوجوانان را تهدید کند.

 

 مرد جوان کیست؟

دوران نوجوانی از کودکی تا بزرگسالی تغییر می کند. این مرحله معمولا بین 10 تا 19 سال برنامه ریزی می شود. این زمانی است که بسیاری از تغییرات جسمی و روحی در نوجوانان رخ می دهد، تغییرات جسمی معمولاً بلوغ نامیده می شود. این تغییرات می تواند جوانان را مستعد حساسیت، تنبیه زودهنگام، تجربه نوسانات خلقی و اعتماد به نفس پایین کند. به همین دلیل، جوانان باید به دقت به درمان این آسیب ها فکر کنند.

دل مرد جوان در حیرت رشد می کند. رشد شناختی، علاوه بر سایر تغییرات در دوران نوجوانی، بر رفتار، تصمیم گیری و گرایش جنسی نوجوانان تأثیر می گذارد. مشاوره به جوانان این فرصت را می دهد تا شکایات خود را بررسی کنند. از طریق مشاوره، جوانان اعتماد به نفس و پختگی پیدا می کنند و نحوه برخورد با دیگران را یاد می گیرند.جوانان با چالش های زیادی روبرو هستند:

روابط با همکاران

خشونت

خودکشی کردن

سوء مصرف مواد مخدر

غمگینی

غمگینی

مشکلات اطراف خانه

مشکلات پیرامون مدرسه

 نوجوانی: زمان تغییر یا تهدید؟ !!!!!

نوجوانی یکی از مهمترین مراحل رشد انسان است. در دوران نوجوانی، افراد تغییرات جسمی، ذهنی و شناختی زیادی را تجربه می کنند. اگرچه نوجوانی ممکن است یک کار دلهره آور به نظر برسد، بسیاری از جوانان با این فکر زندگی را پشت سر می گذارند.

 

بنابراین، فعالیت‌های مشاوره جوانان باید به جوانان و خانواده‌هایشان کمک کند تا راه‌هایی را برای رشد مغز اجتماعی خود شناسایی کنند. مشاوره به جوانان کمک می کند تا در مورد خود احساس امنیت و خوشحالی کنند.

 

 مشاوره تلفنی جوانان راه حل های زیر را ارائه می دهد:

کنترل خشم

مشکلات یادگیری

غمگینی

نگرانی های رفتاری

مشکلات تصویر بدن

قلدری (آنلاین و در مدرسه)

غمگینی

نگرانی در مورد مواد مخدر و الکل

آشفتگی غذایی

درگیری خانوادگی

ماتم و از دست دادن

درگیری بین خود

موارد مرتبط مربوط به جنس مخالف

 رها کردن

خودزنی و افکار خودکشی

مسائل مربوط به احترام به خود

زن

مشکلات خواب

جدایی روابط

خودتان را مقایسه کنید، تقلید کنید، خودتان را مقایسه کنید

 آمار جدید سلامت روان جوانان

نوجوانی باید دوران استقلال، تحقیق و اعتماد به نفس باشد. اما برای بسیاری از نوجوانان، نوجوانی مرحله ای گیج کننده و پر از انزوا، اضطراب و ترس است. بررسی سلامت روان جوانان در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که از هر 10 جوان، 1 نفر در سال گذشته مشکلات روانی را تجربه کرده است. متأسفانه، از هر 13 نوجوان بین 12 تا 17 سال، یک نفر به طور جدی به خودکشی فکر کرده است.

این ارقام بسیار گیج کننده هستند.با این حال، شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد فرزندخواندگی زودهنگام با مداخله زودهنگام در دوران نوجوانی می تواند آرامش ذهن، عزت نفس و تجدید اجتماعی را افزایش دهد. آموزش مقابله با مهارت های شناختی (مانند تغییر رفتار و مهارت های ایمنی) به نوجوانان کمک می کند تا با چالش های زندگی کنار بیایند. با مشاوره یک نوجوان حرفه ای، والدین می توانند مطمئن شوند که انتقال آنها به بزرگسالی بی خطر و تجربه ای ارزشمند است.

 

 انتقال ریسک: مرحله مهم توسعه

اساس هویت جوانان شامل تجارب جوانان با نقش ها، نگرش ها و موقعیت های اجتماعی جدید است. این کاوش برای تعیین هویت بزرگسالان و تفاوت آنها با زمان خود مهم است. تحقیقات روی روانشناسی نوجوانان نشان می دهد که تغییرات هورمونی شگفت انگیز و رشد سریع مغز که در دوران نوجوانی رخ می دهد اغلب منجر به کاهش کنترل انرژی و افزایش رفتارهای پرخطر می شود. رفتارهای مشکل ساز نوجوان شما ممکن است بیرونی باشد (خشم، رنجش و تعارض خانوادگی)، یا رفتار نوجوان شما ممکن است درونی باشد (اضطراب، افسردگی و فروپاشی خانواده).

 

مشاوره برای جوانان یک زندگی ارزشمند برای کمک به جوانان برای مدیریت خود، رفتارها و روابط خود با دیگران است.

 

 چرا نوجوان شما ناامید یا ناراحت است؟

جوانان معمولاً هنگامی که شروع به کشف هویت آینده خود می کنند، سطوح بالایی از اضطراب، شک و شک و تردید به خود را تجربه می کنند. وقتی نوجوانان می‌شناسند که چه کسانی هستند، سعی می‌کنند راه‌هایی برای سازگاری با آینده خود در بزرگسالی پیدا کنند و سریع‌تر با محیط‌های جنسی در حال تغییر سازگار شوند. این وضعیت می تواند باعث افزایش سطح اضطراب و افسردگی شود.بسیار مهم است که جوانان در تلاش برای رشد و یافتن جایگاه خود در دنیای بزرگسالان تشویق و حمایت شوند. اگر نوجوان شما در این زمان سعی در مدیریت احساسات خود دارد، مشاوره نوجوان می تواند بسیار مفید باشد.

drkomacho...
ما را در سایت drkomacho دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دارا توانایی بازدید : 491 تاريخ : يکشنبه 5 تير 1401 ساعت: 20:06