مشاوره روانشناسی

ساخت وبلاگ

امکانات وب

مشاوره روانشناسی

انجمن روانشناسی آمریکا علم را یک مدرسه بهداشت عمومی با افراد زیادی با پیشینه های فرهنگی، اجتماعی و شخصی می داند و به دنبال بهبود، پیشگیری و کاهش تعارضات و افزایش راه حل های مشکلات است. مسائل این گروه مشاوره روانشناسی توسط روانشناس به طور خاص بر پیشگیری، آموزش و بهبودی متمرکز است. این نوع مشاوره طیف گسترده ای از خدمات پزشکی را ارائه می دهد که توسط افراد متخصص در صنعت مشاوره و در این زمینه انجام می شود که افراد در سنین و سوابق مختلف مشغول به کار هستند.

 

مشاوره حرفه ای روانشناسی چیست؟

مشاوره حرفه ای رابطه بین درمان و ایمنی بین متخصصان و مراجعین است که برای ارتقای سلامت و رفاه روانی، افزایش خودآگاهی و رسیدگی به نگرانی های شناختی ایجاد می شود. برای ایجاد این رابطه مؤثر، هم مددجو و هم درمانگر نیاز به ایجاد یک رابطه قوی و فعال با یکدیگر دارند. همانطور که از نام روانشناسی پیداست، یک روانشناس به دنبال درک فرآیندهای شناختی مراجع است و پیش نیاز این دانش یک رابطه عاطفی ایمن است. با ایجاد یک محیط امن، فرآیندهای علمی می توانند شناسایی و به جهان فرصت بازسازی آنها را بدهند.

 

یک نکته کلیدی در مورد مشاوره روانشناسی

الف) هنگامی که یک تهدید یا تهدید برای مشتری ایجاد می شود، این امر حریم خصوصی بیمار را تحت الشعاع قرار می دهد و آن را محدود می کند.

 

دو) مشاوران ممکن است در طیف وسیع تری مانند: کودکان، جوانان، بزرگسالان، زوج ها، خانواده ها و گروه های کاری.

 

سه) مشاوره فنی بسته به نیاز مشتری می تواند به کوتاه مدت، بلند مدت یا مادام العمر تقسیم شود.

 

چهار) مشاوران به دلیل توصیه های حرفه ای موثر در زمانی که مراجع ایمن، فهمیده، محترمانه و پاسخگو هستند، با مشتریان خود پرشور و فعال هستند.پنج) طوفان فکری موضوعات بسیاری را پوشش می دهد. مسائلی مانند: روابط شخصی یا سایر روابط، تجربیات گذشته، پدربزرگ و مادربزرگ، از دست دادن، ضربه روحی، خشونت خانگی، کودک آزاری، مصرف الکل و مواد مخدر، بررسی شایع و غیر معمول و آشفته و غیره.

 

شش) تغییرات ایجاد شده توسط تخصص علمی و روانشناسی تهران به شرح زیر است: تغییر در دیدگاه، بینش های جدید، شیوه های جدید تفکر، توانمند شدن برای تحمل و پذیرش، افزایش آگاهی از احساسات و شادی، یادگیری عادات جدید و تصمیم گیری های جدید زندگی.

 

هفت) مشاور حرفه ای در یک رشته تخصصی یا تخصصی در مقطع دکتری یا کارشناسی ارشد که علاوه بر مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند گذراندن تعدادی فعالیت آموزشی و کارگاه های آموزشی است.

 

هشت) مشاوره شناختی بر نگرانی های عاطفی، شغلی، اجتماعی، مدرسه و... که افراد ممکن است در مراحل مختلف زندگی خود با آن دست و پنجه نرم کنند، تأثیر بسزایی دارد.

روان درمانی چگونه می تواند به شما در حل مشکلات کمک کند؟

 درمان این توانایی را دارد که به کاهش درد و رنج انسان کمک کند و می تواند مهارت ها و توانایی های بسیاری را برای مقابله موفق با مشکلات و غلبه بر تعارض ها در شما بگنجاند. به عنوان مثال، یک مشاور خوب می تواند یک ازدواج را نجات دهد، عزت نفس شما را افزایش دهد، به شما شجاعت تصمیم گیری بدهد و زندگی شما را تقویت کند. در پایان، مراقبت و مشاوره می تواند همه اینها را انجام دهد، اما تنها کاری که نمی توانید انجام دهید این است که شما را تغییر دهید. این یک چیز کاملاً پایدار است و شما باید اولین قدم را برای خود سلامت روان بردارید.اولین قدم ممکن است تماس با یک روانپزشک و یافتن مشاور حرفه ای مناسب برای شما باشد. به یاد داشته باشید که کمک گرفتن و کمک خواستن اشکالی ندارد و مشکلات قلبی را نباید خود به خود و با کمک به موقع حل کرد، بلکه برای حل هر موردی باید از یک متخصص کمک گرفت.

 

چرا دانش علمی می تواند کمک کند؟

مشاوره تخصصی برای افرادی که احساس می‌کنند نمی‌توانند از پس مشکلات برآیند و آن‌ها را مدیریت کنند، راهی مؤثر و علمی است، بنابراین باید از یک متخصص کمک بگیرند و با نگاهی حرفه‌ای و علمی، به تمرکز و حل آن‌ها بپردازند. بنابراین، باید در نظر داشت که ناتوانی در حل مشکلات به هیچ وجه مشکل ساز نیست و به عنوان یک فرد، نیازی نیست که همه مشکلات را خودتان حل کنید، زیرا این طرز فکر می تواند خیلی سریع از بین برود. کم کم خیلی ها برای سوال و دلیل حرف زدن به دانشمند مراجعه می کنند و جوابی پیدا نمی کنند، اما مشاور به آنها گوش می دهد و سعی می کند به آنها عمل کند، بنابراین با پرسیدن سوالات عمیق باید به مسئولین بگوید. در بسیاری از موارد، یافتن بینش در مورد رویدادها و موارد می تواند مشکل را حل کند.

drkomacho...
ما را در سایت drkomacho دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دارا توانایی بازدید : 893 تاريخ : دوشنبه 6 تير 1401 ساعت: 12:36