کنکور 1402

ساخت وبلاگ

امکانات وب

 کنکور 1402

با توجه به تصویب جدید کنکور و تغییرات اساسی که در نحوه برگزاری و ارزشیابی ملی کنکور اعلام شده است، بسیاری از دانشجویان و داوطلبان کنکور در مورد برنامه ریزی و ایجاد تعادل بین تحصیل دروس عمومی و اختصاصی دچار سردرگمی شده اند.

دانستن جایگاه دروس در نتیجه آزمون و دانستن بهترین زمان مطالعه و همچنین انتخاب بهترین منبع آموزشی برای هر درس می تواند کمک زیادی به شما برای کسب نتیجه مطلوب کند.

 

کنکور این روزها در صدر اخبار آموزشی قرار دارد. از خرداد ماه سال جاری و پس از تصویب طرح پذیرش و ارزشیابی دانشجو در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گمانه زنی ها و نظرات متناقض زیادی در خصوص اجرای این مصوبه مطرح شد.

 

در تیرماه و پس از برگزاری جشن کنکور 1401، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که به دلیل عدم ابلاغ مصوبه در موعد قانونی، اجرای آن برای آزمون سال آینده منتفی است و قانون فوق الذکر خواهد بود. درخواست دادن. در کنکور در سراسر کشور از سال 1403.

 

اما پس از آن و پس از گفتگوهای فراوان بین مسئولان و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، در نهایت در جلسه شورای ارزشیابی به ریاست وزیر علوم مقرر شد که تغییرات مصوب در طرح ارزشیابی و پذیرش دانشجو در کنکور انجام شود. 1402 اعمال شود.

با وجود این و به دلیل عدم اجرای قانون شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 1398 آسیب شناسی کنکور را با جدیت بیشتری در دستور کار قرار داد و این روند منجر به تصویب قانون این مشاوره شد. مصوبه جلسه 843 که شاید مهمترین بند نهایی و تاثیر 40 درصدی معدل دوم متوسطه در آزمون سراسری باشد. این مصوبه مجدداً در جلسات شورا ارائه و اصلاح شد و در جلسه 863 شورای عالی انقلاب فرهنگی (27 خرداد 1401) نهایتاً به تصویب رسید، اما جزئیات برگزاری آزمون سراسری در سال 1402 بر اساس این مصوبه هنوز مشخص نشده است. هنوز مشخص شده است.ظاهراً دلیل عدم ابلاغ تصویب نهایی ارزیابی و پذیرش کنکور اصلاحاتی بوده است که قبلاً توسط منصور کوباگانیان، معاون اجرایی طرح جامع علمی کشور به عنوان دغدغه برخی نمایندگان اعلام شده بود. شورای اسلامی.

تغییرات کنکور 1402

 

با توجه به این قطعنامه، شاهد 4 تغییر مهم در کنکور 1402 خواهیم بود:

 

تاثیر قطعی 40 درصد سوابق تحصیلی

حذف دروس عمومی از دفترچه سوالات کنکور

حذف زیر گروه ها

کنکور دو بار در سال برگزار می شود

در میان این تغییرات اعلام شده، بزرگترین نگرانی داوطلبان حذف دروس عمومی و تاثیر نهایی بر معدل امتحانات نهایی است.

 

سال‌ها کنکور تقریباً با همان موسیقی اجرا می‌شد و اگر در این سال‌ها تغییری جزئی بود و تأثیر قابل‌توجهی در نحوه مطالعه دانشجویان نداشت، به ثبات نسبی رسیده بود.

 

اما اکنون با این تغییرات اساسی، دوگانه گرایان در برنامه ریزی دچار سردرگمی شده اند. موسسات و مشاوران اغلب نه بر اساس نیاز دانشجو، بلکه بر اساس تغییرات و علایق خود، نظرات و راهکارهای عجیب و غریبی را ارائه می دهند که سردرگمی و استرس بیشتری را برای داوطلب ایجاد می کند. مثلا میگن طبق شرایط جدید معدل امتحان نهایی باید 20 باشه تا کنکور قبول بشه!!! یا در جای دیگر گفته شده که اهمیت دروس عمومی بیشتر از دروس تخصصی است!!!

 

متأسفانه مواردی از این دست کم نیست، اما هر عقل سلیمی با مطالعه مفاد کنکور 1402 قطعاً نادرستی این گفته ها را درک خواهد کرد.

دروس عمومی را کنار بگذارید

 

اکثر داوطلبان کنکور تحصیلات خود را در تابستان آغاز می کنند. در سال های گذشته توصیه می شد تابستان به مرور و جمع بندی دروس پایه دهم و یازدهم (اعم از عمومی و تخصصی) اختصاص یابد.اما در حال حاضر با توجه به حذف تم های عمومی کنکور، این رویه قطعا نیاز به تغییر دارد. دروس عمومی را کنار بگذارید. تمرکز بر دوره های تخصصی

لطفا توجه داشته باشید که دوره های تخصصی هم 60% بر اساس سوالات کتاب تست و 40% بر اساس کارنامه تاثیر مستقیمی بر نتایج کنکور دارند. بنابراین توجه شما به این درس ها باید بیشتر از قبل باشد.

 

دروس عمومی کلاس دوازدهم را همزمان با شروع مدرسه و بر اساس پیشرفت تحصیلی کلاس شروع کنید.

 

برای امتحان نهایی فقط به دروس عمومی استاندارد پایه دوازدهم نیاز دارید. به یاد داشته باشید که دروسی مانند ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و زبان عربی در بخش قواعد، دستور زبان و واژگان مربوط به مباحث پایه دهم و یازدهم می باشد. اما حداقل تا اواخر پاییز، نیازی به مطالعه اصولی این موارد نیست.

شما باید برای مطالعه دروس عمومی و تخصصی چه برای امتحانات نهایی و چه برای آمادگی کنکور تلاش کنید

 

در قسمت کتاب محور بسته ها خط به خط کتاب های درسی را آموزش داده ایم. تمامی فعالیت ها، تمرین ها، نمودارها و شکل های مهم در درس ها به دقت بررسی و تحلیل شده است.

 

در دروس عمومی قوانین استفاده شده در هر جمله کلمه به کلمه توضیح داده شده و به طور کامل توضیح داده شده و نمونه سوالات امتحان نهایی در هر قسمت تحلیل و حل می شود.

 

بهترین منابع انحصاری کنکور 1402

همانطور که می دانیم دروس اختصاصی برای سه گروه تجربی، ریاضی و انسانی بسیار مهم است و زمانی که دانش آموزان بتوانند در دروس اختصاصی درصد بالایی کسب کنند به رتبه مورد نظر می رسند و برای رسیدن به موفقیت نیاز به بهترین کنکور دارند. منابع آموزشی اختصاصی

 

بهترین منبع برای درس خصوصی چیست؟

 

دانش آموزان اغلب در انتخاب بهترین فونت ها تردیدهای زیادی دارند.بهترین منبع برای دروس اختصاصی و درصدهای بالاتر از 70 درصد منابعی هستند که به صورت مفهومی مباحث تمامی دروس اختصاصی را آموزش داده و سپس فنون اثبات مباحث تدریس شده را آموزش می دهند.

 

کتاب های تست

کتاب های تست به عنوان منبعی برای تست ها و سوالات متعدد کنکور در ده سال گذشته بسیار مفید هستند، اما کتاب درسی کتاب های تست شامل متن کتاب درسی همراه با نکاتی است که در آن وجود دارد و آزمون روش به دانش آموزان آموزش داده نمی شود. داده شده

 

کلاس کنکور

کلاس های کنکور معمولا توسط بهترین معلمان در هر شهر تدریس می شود.

 

اما کلاس های کنکور علاوه بر زمان بر بودن، انرژی زیادی از دانش آموز می گیرد.

 

همچنین دسترسی به کلاس های کنکور برای همه دانش آموزان امکان پذیر نیست و نمی توانند از آموزش کنکور بهره مند شوند.

 

لازم به ذکر است که کلاس ها و مدارس کنکور به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می شود.

 

با مجازی سازی کلاس های کنکور و آموزش مدارس، دانش آموزان به دلیل قطعی های زیاد و قطع های پی در پی اینترنت، یادگیری دروس مدرسه و مفاهیم کنکور که در کلاس های کنکور تدریس می شود، در یادگیری دروس دچار مشکل می شوند.

.

 

drkomacho...
ما را در سایت drkomacho دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دارا توانایی بازدید : 771 تاريخ : دوشنبه 10 مرداد 1401 ساعت: 13:29