drkomacho

ساخت وبلاگ

امکانات وب

 کنکور 1402

با توجه به تصویب جدید کنکور و تغییرات اساسی که در نحوه برگزاری و ارزشیابی ملی کنکور اعلام شده است، بسیاری از دانشجویان و داوطلبان کنکور در مورد برنامه ریزی و ایجاد تعادل بین تحصیل دروس عمومی و اختصاصی دچار سردرگمی شده اند.

دانستن جایگاه دروس در نتیجه آزمون و دانستن بهترین زمان مطالعه و همچنین انتخاب بهترین منبع آموزشی برای هر درس می تواند کمک زیادی به شما برای کسب نتیجه مطلوب کند.

 

کنکور این روزها در صدر اخبار آموزشی قرار دارد. از خرداد ماه سال جاری و پس از تصویب طرح پذیرش و ارزشیابی دانشجو در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گمانه زنی ها و نظرات متناقض زیادی در خصوص اجرای این مصوبه مطرح شد.

 

در تیرماه و پس از برگزاری جشن کنکور 1401، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که به دلیل عدم ابلاغ مصوبه در موعد قانونی، اجرای آن برای آزمون سال آینده منتفی است و قانون فوق الذکر خواهد بود. درخواست دادن. در کنکور در سراسر کشور از سال 1403.

 

اما پس از آن و پس از گفتگوهای فراوان بین مسئولان و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، در نهایت در جلسه شورای ارزشیابی به ریاست وزیر علوم مقرر شد که تغییرات مصوب در طرح ارزشیابی و پذیرش دانشجو در کنکور انجام شود. 1402 اعمال شود.

با وجود این و به دلیل عدم اجرای قانون شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 1398 آسیب شناسی کنکور را با جدیت بیشتری در دستور کار قرار داد و این روند منجر به تصویب قانون این مشاوره شد. مصوبه جلسه 843 که شاید مهمترین بند نهایی و تاثیر 40 درصدی معدل دوم متوسطه در آزمون سراسری باشد. این مصوبه مجدداً در جلسات شورا ارائه و اصلاح شد و در جلسه 863 شورای عالی انقلاب فرهنگی (27 خرداد 1401) نهایتاً به تصویب رسید، اما جزئیات برگزاری آزمون سراسری در سال 1402 بر اساس این مصوبه هنوز مشخص نشده است. هنوز مشخص شده است.ظاهراً دلیل عدم ابلاغ تصویب نهایی ارزیابی و پذیرش کنکور اصلاحاتی بوده است که قبلاً توسط منصور کوباگانیان، معاون اجرایی طرح جامع علمی کشور به عنوان دغدغه برخی نمایندگان اعلام شده بود. شورای اسلامی.

تغییرات کنکور 1402

 

با توجه به این قطعنامه، شاهد 4 تغییر مهم در کنکور 1402 خواهیم بود:

 

تاثیر قطعی 40 درصد سوابق تحصیلی

حذف دروس عمومی از دفترچه سوالات کنکور

حذف زیر گروه ها

کنکور دو بار در سال برگزار می شود

در میان این تغییرات اعلام شده، بزرگترین نگرانی داوطلبان حذف دروس عمومی و تاثیر نهایی بر معدل امتحانات نهایی است.

 

سال‌ها کنکور تقریباً با همان موسیقی اجرا می‌شد و اگر در این سال‌ها تغییری جزئی بود و تأثیر قابل‌توجهی در نحوه مطالعه دانشجویان نداشت، به ثبات نسبی رسیده بود.

 

اما اکنون با این تغییرات اساسی، دوگانه گرایان در برنامه ریزی دچار سردرگمی شده اند. موسسات و مشاوران اغلب نه بر اساس نیاز دانشجو، بلکه بر اساس تغییرات و علایق خود، نظرات و راهکارهای عجیب و غریبی را ارائه می دهند که سردرگمی و استرس بیشتری را برای داوطلب ایجاد می کند. مثلا میگن طبق شرایط جدید معدل امتحان نهایی باید 20 باشه تا کنکور قبول بشه!!! یا در جای دیگر گفته شده که اهمیت دروس عمومی بیشتر از دروس تخصصی است!!!

 

متأسفانه مواردی از این دست کم نیست، اما هر عقل سلیمی با مطالعه مفاد کنکور 1402 قطعاً نادرستی این گفته ها را درک خواهد کرد.

دروس عمومی را کنار بگذارید

 

اکثر داوطلبان کنکور تحصیلات خود را در تابستان آغاز می کنند. در سال های گذشته توصیه می شد تابستان به مرور و جمع بندی دروس پایه دهم و یازدهم (اعم از عمومی و تخصصی) اختصاص یابد.اما در حال حاضر با توجه به حذف تم های عمومی کنکور، این رویه قطعا نیاز به تغییر دارد. دروس عمومی را کنار بگذارید. تمرکز بر دوره های تخصصی

لطفا توجه داشته باشید که دوره های تخصصی هم 60% بر اساس سوالات کتاب تست و 40% بر اساس کارنامه تاثیر مستقیمی بر نتایج کنکور دارند. بنابراین توجه شما به این درس ها باید بیشتر از قبل باشد.

 

دروس عمومی کلاس دوازدهم را همزمان با شروع مدرسه و بر اساس پیشرفت تحصیلی کلاس شروع کنید.

 

برای امتحان نهایی فقط به دروس عمومی استاندارد پایه دوازدهم نیاز دارید. به یاد داشته باشید که دروسی مانند ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و زبان عربی در بخش قواعد، دستور زبان و واژگان مربوط به مباحث پایه دهم و یازدهم می باشد. اما حداقل تا اواخر پاییز، نیازی به مطالعه اصولی این موارد نیست.

شما باید برای مطالعه دروس عمومی و تخصصی چه برای امتحانات نهایی و چه برای آمادگی کنکور تلاش کنید

 

در قسمت کتاب محور بسته ها خط به خط کتاب های درسی را آموزش داده ایم. تمامی فعالیت ها، تمرین ها، نمودارها و شکل های مهم در درس ها به دقت بررسی و تحلیل شده است.

 

در دروس عمومی قوانین استفاده شده در هر جمله کلمه به کلمه توضیح داده شده و به طور کامل توضیح داده شده و نمونه سوالات امتحان نهایی در هر قسمت تحلیل و حل می شود.

 

بهترین منابع انحصاری کنکور 1402

همانطور که می دانیم دروس اختصاصی برای سه گروه تجربی، ریاضی و انسانی بسیار مهم است و زمانی که دانش آموزان بتوانند در دروس اختصاصی درصد بالایی کسب کنند به رتبه مورد نظر می رسند و برای رسیدن به موفقیت نیاز به بهترین کنکور دارند. منابع آموزشی اختصاصی

 

بهترین منبع برای درس خصوصی چیست؟

 

دانش آموزان اغلب در انتخاب بهترین فونت ها تردیدهای زیادی دارند.بهترین منبع برای دروس اختصاصی و درصدهای بالاتر از 70 درصد منابعی هستند که به صورت مفهومی مباحث تمامی دروس اختصاصی را آموزش داده و سپس فنون اثبات مباحث تدریس شده را آموزش می دهند.

 

کتاب های تست

کتاب های تست به عنوان منبعی برای تست ها و سوالات متعدد کنکور در ده سال گذشته بسیار مفید هستند، اما کتاب درسی کتاب های تست شامل متن کتاب درسی همراه با نکاتی است که در آن وجود دارد و آزمون روش به دانش آموزان آموزش داده نمی شود. داده شده

 

کلاس کنکور

کلاس های کنکور معمولا توسط بهترین معلمان در هر شهر تدریس می شود.

 

اما کلاس های کنکور علاوه بر زمان بر بودن، انرژی زیادی از دانش آموز می گیرد.

 

همچنین دسترسی به کلاس های کنکور برای همه دانش آموزان امکان پذیر نیست و نمی توانند از آموزش کنکور بهره مند شوند.

 

لازم به ذکر است که کلاس ها و مدارس کنکور به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می شود.

 

با مجازی سازی کلاس های کنکور و آموزش مدارس، دانش آموزان به دلیل قطعی های زیاد و قطع های پی در پی اینترنت، یادگیری دروس مدرسه و مفاهیم کنکور که در کلاس های کنکور تدریس می شود، در یادگیری دروس دچار مشکل می شوند.

.

 

drkomacho...
ما را در سایت drkomacho دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دارا توانایی بازدید : 770 تاريخ : دوشنبه 10 مرداد 1401 ساعت: 13:29

آموزش زیست

مقدمه ای بر درس زیست شناسی برای کنکور ارشد

درس زیست شناسی اصلی ترین درس در رشته تجربی است و همچنین مهم ترین درس است. هر داوطلب کنکور تجربی که می خواهد در یک دوره عالی نجرابی پذیرفته شود باید به خوبی روی درس تمرکز کند و برای مطالعه، تست زنی و جمع بندی استراتژی دقیق و اصولی داشته باشد.

همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد، این درس مهمترین درس در رشته تجربی است. دلیل این امر اختصاص دادن بیشترین سؤال و ضرایب به درس است. در دفترچه آزمون آزمایشگاهی در کل 50 سوال درس زیست شناسی وجود دارد و داوطلبان 36 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات طراحی شده پاسخ دهند.

نمره کلی که داوطلب در کنکور کسب می کند، رتبه او را در هر گروه، منطقه و مکان مشخص می کند و یک معیار پذیرفته شده فردی است. در این خصوص باید توجه داشت که تاثیر دروس اختصاصی در آزمون تجربی سه برابر دروس عمومی است. به عنوان مثال، اگر دو درس اختصاصی و دروس عمومی ضریب 3 داشته باشند، دروس اختصاصی با ضریب 9 و دروس عمومی با ضریب 3 نمره یکسانی خواهد داشت. در جدول زیر ضرایب دروس زیست شناسی در هر زیرگروه تجربی ذکر شده است.

فصول و بودجه های مهم در زیست شناسی

دانستن بودجه و فصول مهم درس زیست شناسی، درک و میزان دقت شما را در مورد هر مبحث تغییر می دهد و ناآگاهانه به شما این امکان را می دهد که تمرکز بیشتری روی فصل های مهم و به راحتی قابل تست داشته باشید و بهتر یاد بگیرید. در جدول زیر تعداد سوالات کنکور زیست شناسی هر فصل زیست شناسی در تمامی کنکورهای نظام جدید فصل به فصل به تفصیل آمده است.

شایان ذکر است که اگر قسمتی از سال را مشاهده کردید که سوالی مطرح نشد، تصور نکنید که سوالات آن مبحث به هیچ وجه در آزمون نمایش داده نمی شود، بلکه مباحث مربوط به آن بخش قطعا با بخش های دیگر، بنابراین، تست های دیگر. برای کنکور دولتی تجربی طراحی شده است.بر این اساس، آسان‌ترین فصل‌ها برای تست در کلاس دوازدهم عبارتند از:

اطلاعات از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود، اطلاعات در سلول ها و مولکول های اطلاعات جریان می یابد

در تمامی آزمون های برگزار شده سوالات ترکیبی نیز ارائه می شود که تعداد آن ها سال به سال متفاوت است. برای دستیابی به نمرات عالی و تعادل در برنامه درسی زیست شناسی دبیرستان، تسلط کافی بر تمام فصل ها و موضوعات مورد نیاز است.

شرکت در آزمون سراسری نیز مانند هر آزمون دیگری دارای یک سری شرایط، معیارهای عمومی و ضوابط اختصاصی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شرایط می توانید مقالات زیر را مطالعه کنید.

1. روش های تدریس زیست شناسی را با رویکردهای زمینه محور ادغام کنید

وقتی دانش آموز بتواند دلیل و معنای مطالبی را که در اطرافش می آموزد بیابد و احساس کند که این موضوعات با زندگی او مرتبط است، بدون شک بهتر و عمیق تر یاد می گیرد. معلمان زیست شناسی نیز می توانند به راحتی مفاهیم و موضوعات درس را با موقعیت های واقعی مرتبط کنند و دانش آموزان را به درس علاقه مندتر کنند.

2. دانش آموزان را تا حد امکان به کار گروهی تشویق کنید

معرفی مفاهیم و یادگیری پایدار در تمامی رشته ها از جمله زیست شناسی، یادگیری مشارکتی و تعاملی است. در این رویکرد، معلمان باید از دانش آموزان بخواهند که به صورت گروهی برای انجام تحقیق یا جمع آوری اطلاعات، ارتباط با یکدیگر در مورد یافته ها و نتایج و انجام آزمایش ها و تجزیه و تحلیل داده ها کار کنند.

3. روش های آموزش زیست شناسی مبتنی بر تحقیق را نادیده نگیرید

هدف رویکرد پژوهش محور این است که دانش آموز آنچه را که قبلاً به خوبی درک کرده است، بیاموزد، نه آنچه دیگران به او منتقل کرده اند.

در این روش دانش آموز باید احساس کند که سوال پرسیده شده در واقع مال خودش است.سپس، با ابزار مناسب، باید مشاهده کنید، اطلاعات را سازماندهی کنید، نتیجه گیری کنید، برای خود و دیگران بنویسید؛ در کلاس زیست شناسی با دیگران بحث کنید و همکاری کنید تا به نتایج دلخواه برسید.

4. کاربرد آموخته های خود در آموزش زیست شناسی بسیار موثر است

معلمان زیست شناسی باید شرایطی را فراهم کنند که دانش آموزان بتوانند آموخته های خود را در موقعیت های جدید آزمایش کرده و به کار گیرند. این مطالعات نباید به مباحث نظری دانشجویان محدود شود. به عنوان مثال، معلمان می توانند از دانش آموزان بخواهند که فعالیت هایی را در مدرسه برای محافظت از آب یا جلوگیری از آلودگی آب انجام دهند. یا از روش هایی استفاده کنید که آب را در خانه حفظ می کند.

5. آموزش زیست شناسی به صورت ترکیبی

فصول 10 و 11 و 12 شامل فصولی است که موضوعات آن مربوط به فصول خاصی است و یا ادامه مباحث فصول قبل است. آموزش ترکیبی زیست شناسی به دانش آموزان کمک می کند تا ارتباط بین موضوعات سال های مختلف را درک کنند. این روش همچنین به تثبیت مطالب در ذهن دانش آموزان کمک می کند.

6. در آموزش زیست شناسی، امتحانات ورودی را در نظر بگیرید

در ابتدای مطلب به این نکته نیز اشاره کردیم که زیست شناسی یکی از دروس مهم کنکور تجربی است. بنابراین برای موفقیت در تدریس زیست شناسی ابتدا باید این درس به صورت مفهومی به دانش آموزان آموزش داده شود. پس از درک مفاهیم دوره، تکنیک های تست زنی را به او آموزش دهید.

کاری را که به دانش آموزان محول می کنید ترکیبی از کار مفهومی و آزمایشی در نظر بگیرید. در تکالیف تستی حتما از تست های منابع معتبر و آزمون های ملی تاریخی و سایر تست های استاندارد استفاده کنید.سپس ، سپس ، سپس

drkomacho...
ما را در سایت drkomacho دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دارا توانایی بازدید : 821 تاريخ : دوشنبه 10 مرداد 1401 ساعت: 11:58

آموزش زیست

از امتحان ورودی پس از شروع ، هر دانش آموز تدریس و درصد بالایی است ، به ویژه موضوع زیست شناسی. این درس با داشتن 12 ضریب (دوازدهم و 2) در 4 و فاکتور 2 در شکل 2 ، 4 و 5 گروه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

برای نمرات 10 ، 11 و 12 ، آزمون زیست شناسی زیست شناسی 50 تست زیست شناسی است و اگر به دنبال پاسخی برای هر آزمون هستید ، بالاترین امتحان قیمت را دریافت کنید و در کنار ما بمانید.

بودجه بیولوژیکی

اول ، ما سه Biocitet را با بودجه معرفی خواهیم کرد:

 

زیست شناسی 10: شامل 17 سوال ، 50 سوال و 34 ٪

 

زیست شناسی کلاس 11: شامل 17 سوال ، 50 سوال و 34 ٪

 

زیست شناسی کلاس 12: شامل 16 سوال ، 50 سوال و 32 ٪

 

تعداد سوالات در هر دوره از زندگی

دیروز ، امروز ، امروز ، فردا ، فردا زیست شناسی: (تاکنون ، هیچ سؤالی از این بخش وجود ندارد

بخش بارگیری و گوارشی: (این بخش شامل 3 سوال مستقل و 2 سوال مختلط است)

فصل: (این بخش 2 سؤال مشترک و 2 تقاضای مستقل است)

گروه سلول: (از این فصل ، 3 سؤال در این رقابت گنجانده شده است)

فصل: (این بخش 2 سوال پرسیده می شود)

بخش تنظیم عصب: (این بخش شامل 3 سؤال در مورد رقابت است)

بخش هاواس: (این بخش شامل 3 سؤال در آزمون ورودی است)

دفتر دفتر حرکت: (این بخش 2 سوال در رقابت دولت دارد)

بخش تنظیم شیمیایی: (باید در مورد این فصل بگویم ، شما در این بخش 2 سوال دارید)

بخش امنیت: (با توجه به آزمون دسترسی ملی ، بخش هایی با یک سوال مستقل و 1 سوال مختلط وجود دارد)

بخش تقسیم سلولی: (یک سوال مختلط)

فصل تولید مثل: در امتحان 3 سوال وجود دارد ، 2 مورد از او

خجالت: (2 سوال مستقل یک سوال مخلوط + 2 است)

پاسخ به وزارت کارخانه گیاهان: (این بخش از معاینه دولت سوال دارد)

بخش مولکول های اطلاعات: (در امتحان 2 سوال وجود دارد)

بخش برای جریان اطلاعات در سلول: (2 سوال خود درخواست + 2 سوال)

بخش نسل: (برای مسابقات ملی پذیرش سه سؤال وجود دارد ، 2 سوال در کنار هم و 1 سوال یک سوال مستقل است)

تغییر بخش اطلاعات ارثی: (1 سوال مستقل + 1 سوال موضوع)

بخش قبل از انرژی: (این بخش در امتحانات ورودی تهیه شده است

بالاتر از بخش انرژی: (این بخش شامل 2 سؤال است که با بخش های دیگر همراه است)

گروه فن آوری های بیولوژیکی جدید: (این بخش شامل 1 سؤال از صندلی دسترسی ملی است

بخش رفتار حیوانات: (این بخش 2 سوال در رقابت دولت دارد)

نحوه خواندن زیست شناسی

مورد اول: مطالعه دروس زیست شناسی برای خواندن یک روزنامه با 30 دقیقه برابر است.در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .در مورد کیفیت و روش مطالعه بحث کرده ایم، میزان مطالعه حفظ می شود و به دلیل بالا بودن ضریب این دوره، باید بیش از یک هفته در این دوره شرکت کنید، توصیه ما کمتر از دو ساعت در روز نیست این دوره .و به صورت دوره ای درصد و میانگین پاسخنامه آزمون دولتی زیست شناسی تکرار می شود

نگاهی به میانگین درصد دانش آموزان در سه سال اخیر کنکور نشان می دهد که میانگین درصد داوطلبان هر سال در حال افزایش بوده است و جالب اینکه بررسی های این درس نسبت به معدل های کنکور قبلی بهتر است. درصد شاید یکی از دلایل تمرکز داوطلبان پذیرش تجربی بر روی این رشته، همین باشد.

 

و طبق آمار در سایت سازمان حسگر:

 

26 درصد شرکت کنندگان این دوره دارای تراز منفی هستند

90 درصد شرکت کنندگان کمتر از 50 درصد هستند

10 درصد شرکت کنندگان بالای 50 سال بودند

یعنی داوطلبان کنکور با دانستن بودجه کنکور می توانند درصد و تعادل خوبی در این موضوع کسب کنند.

 

.

drkomacho...
ما را در سایت drkomacho دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دارا توانایی بازدید : 467 تاريخ : يکشنبه 9 مرداد 1401 ساعت: 17:04

کلینیک روانشناسی

کینگر ویتمر (1956-1967) 100 سال پیش ، او اولین کلینیک روانشناختی در فیلادلفیا را در مارس 1896 تأسیس کرد. ویتر مدرک دکترا را در جلوی دانشگاه ویلیگال در دانشگاه لایپزیگ دریافت کرد. جیمز مک کین ، مربی فیلادلفیا ، از وی خواست که روی اختلافات شخصی در سنت فرانسیس گالتون تمرکز کند. روانشناسی بالینی در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان و در بسیاری از نقاط جهان قرار دارد. به نظر وایتتر ، نظر ویتومر باید برای مدرک دکترا آماده شود.

 

خدمات بالینی روانشناختی.

خدمات شخصی و شخصی.

از ابزارهای مدرن و ویژه استفاده کنید

مشاوره حرفه ای زیادی

مشاوره اخلاقی و حرفه ای

خدمات روان درمانی شخصی

انجام خدمات درمانی

خدمات مشاوره ازدواج

خدمات مشاوره خانوادگی

خدمات مشاوره ازدواج

خدمات جنسی

خدمات راهنمایی حرفه ای

خدمات مشاوره دانشگاهی

خدمات مشاوره خیانت

خدمات بحث

روانپزشکی و خدمات مشاوره ای برای کودکان و نوجوانان.

خدمات Neurofeedback و Biofeedback

تحریک مارک های برقی

آزمایشات بهداشت روان مانند هوش و شخصیت ...

وظایف روانشناس

یک روانشناس خوب و باتجربه باید با توانایی های موجود در حوزه علم ارتباط داشته باشد و عملکرد این کارها مبتنی بر رفتار حرفه ای روانشناسان است که شامل موارد زیر است:

راهنمایی ، مشاوره و روان درمانی با استفاده از اطلاعات دریافت شده برای مشتری.

اطلاعات لازم را در مورد روند پایانی و پر کردن و تعمیر مشتریان بنویسید.

با استفاده از روشهای درمانی آموزش دیده ، درمان را با مصاحبه های روانشناختی ، ارزیابی ، تشخیص و شناسایی مشکل و درمان شروع کنید

برای بهبود سلامت روانی خود ، درمان ، تنظیمات یا فرآیندهای درمانی را انجام دهید و فرآیند درمان ، تنظیمات یا فرآیندهای درمانی را انجام دهید

برنامه هایی را برای جلوگیری از روانشناختی ، شناختی و رفتار ارائه دهید.• تعیین آزمایش های روانشناختی ، مانند آزمایش اطلاعاتی ، شناسایی استعدادهای افراد و همچنین تعیین شدت برخی از بیماری ها.

برای دسترسی به روانشناسی مدرن و روانشناسی حرفه ای در دوره های برنامه ریزی ، سمینارها و کنفرانس های مربوطه شرکت کنید.

مشکلات خانوادگی ، مشاوره طلاق ، مشاوره والدین ، ​​آموزش والدین ، ​​روانشناسی کودک ، افسردگی و مشکلات سلامت روان ، روابط عاطفی و ...

با افراد لازم مشورت کنید

آموزش خانواده ها برای تحقیق و حل و فصل مشکلات اجتماعی در خانواده و فرزندان.

دقت ، خودیاری ، مسئولیت و ...

وقتی به مشاوره روانشناختی نیاز داریم؟

همه با مشکلات ، استرس ، اضطراب و سایر موقعیت ها در زندگی خود روبرو هستند و در صورت عدم وجود روانشناس برای حل مشکل برای حل مشکل روبرو هستند. واد برای یافتن ریشه ریشه مشکل به کلینیک روانشناختی مراجعه کنید. در صورت بروز ظاهر ، برخی از عوامل مورد نیاز برای پرداختن به یک روانشناس:

از دست دادن دانش یا شغل

کنترل احساسات امکان پذیر نیست

اختلال خواب و عمق

مشکلات در ایجاد روابط جدید یا حفظ روابط قدیمی

تجربه روانشناختی

دلسرد و بی تفاوت بودن

غم و اندوه ابدی

در زندگی و غیرقابل درک به چالش بکشید

تشکیل مشکلات جسمی مختلف

استفاده بیش از حد از مواد مخدر و الکل

مراجعه به یک رابطه معنی دار و موقت

و ...

همه اینها زنگ برای شما است ، زیرا سلامت روانی شما در معرض خطر است ، اگر این نمادها ظاهر شوند ، باید به یک روانشناس مراجعه کرده و به مشکل خود گوش دهید.بدون شک می توانید صلح و سلامتی را در زندگی خود بازیابی کنید.

بهترین خدمات کلینیک روانپزشکی در تهران

کلینیک روانشناختی دکتر مهمی یکی از مدرن ترین و تخصصی ترین کلینیک های کشور به عنوان بهترین کلینیک روانشناختی در تهران است. کلیه خدمات با هدف بهبود افراد در این زمینه و هدف بهبود مردم و پیشرفت ها انجام می شود. بیماری ها ، از جمله:

کاملاً نگران و استرس

افسردگی

بی اشتهایی

اختلال دو قطبی

بیش فعالی

آسیب شخصی

سازمان رسیدگی

اختلال عملکرد جنسی

اختلالات بیماری

اختلالات وحشت

هشدار به جوانان

نارکومانی

سایر مشکلات مربوط به کودکان و بزرگسالان و اختلالات روانی

ویژگی های بهترین کلینیک روانشناختی در تهران

کلینیک های روانشناختی دارای ویژگی ها و مشتریانی هستند که می توانند فضای خوبی برای درمان افراد ایجاد کنند و گفته می شود در همه روانشناسان ، روانشناسان و روانشناسان و روانشناسان وجود دارد. کارکنان کلینیک روانپزشکی باید توسط کلیه کارمندان شاغل در کلینیک ذخیره شوند:

آخرین ابزارها و تجهیزات موجود در جهان را به روز کنید تا کیفیت و سرعت مراجعه به کلینیک افزایش یابد

دعوت به متخصصان تعاونی و متخصصان کلینیک برای همکاری

علم و دانش را برای آشنایی با آخرین سبک های جهان داشته باشید.

قادر به حل مشکلات مختلف مربوط به بزرگسالان و کودکان.

از تجهیزات روانشناختی مدرن در دستور کار استفاده کنید.

برای تهیه کلیه مجوزها و اسناد مربوط به روانشناسی به مشتریان.• دانش و تجربه خود را در اختیار محققان قرار دهید ، دانش و تجربیات خود را نشان دهید ، به طور کلی ، رزومه شما باید بسیار واضح باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افراد و توانایی های افراد ، فیلم ها و غلاف ها را به روان درمانگر ارائه دهید.

اطمینان از نظم و زمان مربوطه ، امکان فضای آرام و صلح آمیز ، مشاوره آنلاین و یک ماشین متفاوت برای احساس امنیت و راحتی مردم از پیچیده و پیچیدگی و راحتی مردم در این مجتمع.

محل کلینیک روانشناسی

کلینیک های روانشناختی مکانی برای درمان و ترمیم است ، حتی برای آشنایی. این مکان از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هرکدام خدمات مختلفی را با توجه به نیازهای مردم ارائه می دهند. روان درمانی ممکن است روان درمانی داشته باشند که ممکن است در بخش های مختلف با یکدیگر همکاری کنند.

وظایف کلینیک های روانشناختی بالینی

کلینیک روانشناختی ، تخصص های مختلف خدمات را برای بهبود شرایط زندگی ارائه می دهد. این وظیفه اصلی روانشناسان اصلی در پاسخ به روانشناسان بالینی است. افراد و روشها برای درمان و بهبود این مشکلات استفاده می شوند. سایر مسئولیت های این مشکلات شامل موارد زیر است:

ارزیابی اختلالات روانی مانند شرایط پزشکی و تشخیص

کمک به اختلالات روانی ، از جمله مواد مخدر و درمان اعتیاد به الکلی و بهبود

ارائه دستورالعمل های قانونی

آموزش ، اغلب در سطح دانشگاه و کالج

مصاحبه برای درک نیازهای مشتری

تعیین مشکلات روانشناختی ، عاطفی یا رفتاری مشتری

ارزیابی تست های روانشناختی و همچنین نگرش ، رفتار و توانایی های مشتریان با استفاده از تجربه علمی.

توسعه برنامه های بهبود رفتاری پس از تعیین مشکل مشتری

توسعه و اجرای درمان برای هر کاربر برای بهبود

به مشتری کمک کنید تا اهداف درمانی را شناسایی کند و یک دوره عملی را برای دستیابی به آنها برنامه ریزی کند.• پیشرفت مشتری را در جلسات درمانی منظم زیر نظر بگیرید

ارزیابی اثربخشی روش های درمان مراجعه کننده

با مددکاران اجتماعی، پرستاران، پزشکان، کاردرمانگران و روانپزشکان و سایر فعالان سلامت همکاری کنید.

به سرپرستان مانند والدین یا فرزندان آموزش دهید.

تدوین و اجرای برنامه های درمان و پیشگیری از مشکلات اجتماعی مردم.

روانشناس بالینی چه کاری می تواند انجام دهد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، روانشناسی شاخه های مختلفی دارد، روانشناسان بالینی از تجربه استفاده می کنند. این روانشناسان می توانند با انواع مشکلات زندگی، اضطراب و ترس، اضطراب و افسردگی، افراد دارای افکار خودکشی، مشکلات خواب، مشکلات توجه و بیش فعالی، اعتیاد به مواد مخدر، سوء مصرف الکل و مواد مخدر، اختلال وسواس فکری و عملی مقابله کنند. انواع اعتیاد از جمله سیگار کشیدن، قمار و مراقبت از بیمار.

 

.

drkomacho...
ما را در سایت drkomacho دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : دارا توانایی بازدید : 843 تاريخ : يکشنبه 2 مرداد 1401 ساعت: 17:15